THSLL Districts
Central North San Antonio South West

2022 Championship Archive

Select Season : 2013 |  2014 |  2015 |  2016 |  2017 |  2018 |  2019 |  2021 |  2022 |  Video-Archives

2022 Championship Brackets

Class AA
Class A
Class B
Class C
Class D

2022 Post Season Scores

Scores are posted immediately when the home team submits their game report to the league.

Date Teams Game Type Winner Score
05/08 Episcopal School of Dallas vs Dallas Jesuit Class AA State Championship Dallas Jesuit 10-11
05/08 Rockwall vs Lake Travis Class A State Championship Lake Travis 5-19
05/08 Lovejoy vs Keller Class B State Championship Keller 12-24
05/07 Alamo Heights vs TMI Episcopal Class C State Championship TMI Episcopal 2-11
05/07 Westside vs Trinity Valley School Class D State Championship Trinity Valley School 4-16
05/07 Westlake vs Episcopal School of Dallas Class AA State Championship Episcopal School of Dallas
05/07 Rockwall vs Kinkaid Class A State Championship Rockwall 7-6
05/07 St. Mark's vs Dallas Jesuit Class AA State Championship Dallas Jesuit 6-12
05/07 Westwood vs Keller Class B State Championship Keller 8-10
05/07 Episcopal Houston vs Lake Travis Class A State Championship Lake Travis 7-10
05/07 Lovejoy vs Katy Class B State Championship Lovejoy 11-10
05/01 Strake Jesuit vs Episcopal Houston Class A Super Regionals Episcopal Houston 8-9
05/01 Rockwall vs Dripping Springs Class A Super Regionals Rockwall 10-6
05/01 Alamo Heights vs Seven Lakes Class C Super Regionals Alamo Heights 14-0
05/01 Lovejoy vs Anderson Class B Super Regionals Lovejoy 8-5
05/01 Flower Mound vs Westwood Class B Super Regionals Westwood 10-13
05/01 Lake Travis vs Allen Class A Super Regionals Lake Travis 14-9
05/01 St. John's vs Kinkaid Class A Super Regionals Kinkaid 7-12
05/01 Parish Episcopal vs TMI Episcopal Class C Super Regionals TMI Episcopal 6-20
05/01 Westlake B vs Katy Class B Super Regionals Katy 6-11
05/01 Langham Creek vs Keller Class B Super Regionals Keller 11-22
04/30 Westlake vs Highland Park Class AA Super Regionals Westlake 9-7
04/30 St. Pius X vs Trinity Valley School Class D Super Regionals Trinity Valley School 6-17
04/30 Southlake vs St. Mark's Class AA Super Regionals St. Mark's 12-13
04/30 Georgetown vs Lovejoy Class B Super Regionals Lovejoy 7-9
04/30 Cy Woods vs Flower Mound Class B Super Regionals Flower Mound 4-8
04/30 Alamo Heights vs Grapevine Class C Super Regionals Alamo Heights 9-4
04/30 Woodlands vs Episcopal School of Dallas Class AA Super Regionals Episcopal School of Dallas 5-18
04/30 Kingwood vs Dripping Springs Class A Super Regionals Dripping Springs 6-14
04/30 Strake Jesuit vs Coppell Class A Super Regionals Strake Jesuit 9-4
04/30 Magnolia vs Anderson Class B Super Regionals Anderson 2-10
04/30 Prosper vs Westwood Class B Super Regionals Westwood 6-16
04/30 Seven Lakes vs Vista Ridge Class C Super Regionals Seven Lakes 7-6
04/30 Austin vs Dallas Jesuit Class AA Super Regionals Dallas Jesuit 5-16
04/30 Hyde Park vs Westside Class D Super Regionals Westside 15-16
04/30 St. John's vs Vandegrift Class A Super Regionals St. John's 12-10
04/30 Pearland vs Lake Travis Class A Super Regionals Lake Travis 11-16
04/30 Stratford vs Westlake B Class B Super Regionals Westlake B 9-10
04/30 Parish Episcopal vs Clear Springs Class C Super Regionals Parish Episcopal 14-8
04/30 Rockwall vs Memorial Class A Super Regionals Rockwall 9-8
04/30 Atascocita vs Katy Class B Super Regionals Katy 11-13
04/30 Highland Park B vs Keller Class B Super Regionals Keller 7-19
04/30 Gateway vs TMI Episcopal Class C Super Regionals TMI Episcopal 5-15
04/29 Rouse vs St. Pius X District Playoffs St. Pius X 10-11
04/26 Rouse vs Hyde Park District Playoffs
04/25 Memorial vs Episcopal Houston District Playoffs Cancelled
04/25 Kinkaid vs Woodlands District Playoffs Woodlands 9-14
04/25 Georgetown vs Westlake B District Playoffs Westlake B 6-8
04/24 Anderson vs Westwood District Playoffs Westwood 6-17
04/24 Cy Woods vs Magnolia District Playoffs Magnolia 8-14
04/24 Atascocita vs Stratford District Playoffs Stratford 5-15
04/24 Clear Springs vs Seven Lakes District Playoffs Clear Springs 3-1
04/24 St. Pius X vs Westside District Playoffs Westside 10-12
04/23 Georgetown vs Anderson District Playoffs Anderson 7-11
04/23 Westlake B vs Westwood District Playoffs Westwood 7-14
04/23 Austin vs Westlake District Playoffs Westlake 4-20
04/22 Atascocita vs Friendswood District Playoffs Atascocita 8-5
04/22 Magnolia vs Katy District Playoffs Katy 5-8
04/22 Austin vs Vandegrift District Playoffs Austin 9-6
04/22 Ridge Point vs Stratford District Playoffs Stratford 8-10
04/22 Antonian College Preparatory School vs Hyde Park District Playoffs Hyde Park 3-12
04/21 Clear Springs vs St. Thomas District Playoffs
04/21 Dripping Springs vs Westlake District Playoffs Westlake 8-24
04/21 Episcopal Houston vs Kinkaid District Playoffs Kinkaid 8-12
04/21 Smithson Valley vs Georgetown District Playoffs Georgetown 8-9
04/21 Memorial vs Woodlands District Playoffs Woodlands 3-12
04/21 Concordia Lutheran vs Westside District Playoffs Westside 4-15
04/21 St. Pius X vs Emery/Weiner School District Playoffs
04/21 Seven Lakes vs George Ranch District Playoffs Seven Lakes 10-8
04/21 Regents School of Austin vs Westlake B District Playoffs Westlake B 3-8
04/20 Atascocita vs Katy District Playoffs Katy 4-18
04/20 Cy Woods vs Stratford District Playoffs Cy Woods 9-8
04/20 Friendswood vs Magnolia District Playoffs Magnolia 8-16
04/19 Pearland vs Episcopal Houston District Playoffs Episcopal Houston 14-17
04/19 St. John's vs Memorial District Playoffs Memorial 11-15
04/19 Bellaire vs Seven Lakes District Playoffs Seven Lakes 3-11
04/19 Canyon vs Rouse District Playoffs Rouse 7-12
04/19 Awty International School vs Concordia Lutheran District Playoffs Concordia Lutheran 2-12
04/19 Lamar vs Clear Springs District Playoffs Clear Springs 3-5
04/18 Houston Christian vs Atascocita District Playoffs Atascocita 5-11
04/18 Woodlands B vs Ridge Point District Playoffs Ridge Point 8-15